Leipzigu dhe Bayerni synojnë sonte trofeun e Superkupës, formacionet e mundshme

  • S.A /
  • 30 July 2022 - 09:49
Leipzigu dhe Bayerni synojnë sonte trofeun e Superkupës, formacionet e mundshme

Lepizig dhe Bayern Munich synojnë që nisin sezonin e ri me trofe. Këto dy skuadra do të takohen këtë të shtunë në finalen Superkupës së Gjermanisë. Diabeti zhduket përgjithmonë! Bëni këtë një herë para gjumit!

Për Leipzigun do të jetë kjo hera e parë që do të luajë në finalen e kësaj gare, teksa Bayerni e kërkon trofeun e gjashtë në shtatë sezonet e fundit.

Kujtojmë se skuadra e drejtuar nga Domenico Tedesco e fitoi trofeun e Kupës së Gjermanisë në sezonin e fundit, kurse skuadra e Julian Nagelsmann u kurorëzua me titullin e kampionit në Bundesligë.

Formacionet e mundshme startuese për sonte:

Leipzig: Gulacsi; Simakan, Orban, Halstenberg; Henrichs, Kampl, Laimer, Angelino; Nkunku, Silva, Olmo.

Bayern Munich: Neuer; Davies, Hernandez, De Ligt, Mazraoui; Kimmich, Gravenberch; Sane, Muller, Mane; Gnabry.

(Kosova Sot Online )