Milan fiton thellë ndaj Salzburgut dhe kualifikohet tutje

  • A.P /
  • 02 November 2022 - 22:56
Milan fiton thellë ndaj Salzburgut dhe kualifikohet tutje

Milan e ka siguruar kualifikimin në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve.

Kuqezinjtë triumfuan 4:0 në shtëpi ndaj Salzburgut në xhiron e fundit të fazës së grupeve.

Giroud kaloi vendasit në epërsi në minutën e 14-të të ndeshjes.

Krunic e dyfishoi epërsinë në minutën e 46-të, para se Giroud të realizonte sërish për 3:0 në minutën e 57-të.

Në fund të ndeshjes, Messias shënoi për 4:0.

Me këtë fitore, Milani shkon në kuotën e 10 pikëve në vendin e dytë, tri më pak se Chelsea që përfundon si lider.

Në anën tjetër, Salzburg mbetet i treti dhe kualifikohet në Ligën e Evropës. 


(Kosova Sot Online)