Ronaldo bëhet lojtari i parë që arrin të shënojë në pesë Kampionate Botërore

  • A.P /
  • 24 November 2022 - 19:51
Ronaldo bëhet lojtari i parë që arrin të shënojë në pesë Kampionate Botërore

Goli ndaj Ganës në minutën e 65-të të ndeshjes ka një rëndësi të madhe për yllin portugez.

Cristiano Ronaldo bëhet lojtari i parë që arrin të shënojë në pesë Kampionate Botërore.


2006, 2010, 2014, 2018 dhe 2022 janë Botëroret në të cilat pesë herë fituesi i Topit të Artë është regjistruar në listën e golashënuesve.

(Kosova Sot Online)