Arsenali me shumë mungesa ndaj Evertonit, publikohen formacionet zyrtare

  • S.A /
  • 04 February 2023 - 12:50
 Arsenali me shumë mungesa ndaj Evertonit, publikohen formacionet zyrtare

Arsenali është mysafir i Evertonit për ndeshjen që luhet në kuadër të javës së 22-të në Ligën Premier. 

Përballja që fillon në ora 13:30, do të luhet në stadiumin “Goodison Park”, me Topçinjtë që i pret një sfidë e vështirë, pasi Toffes luftojnë për mbijetesë dhe tani kanë trajnerin e ri, Sam Dyche, transmeton "Kosova Sot Online".

Për këtë ndeshje, Evertoni do të jetë pa Garner, Petterson dhe Townsend, që janë të lënduar. Në anën tjetër, The Gunners nuk mund të llogarisin në Mohamed Elneny, Gabriel Jesus, Reis Nelson dhe Emily Smith Rowe.

Formacionet zyrtare:

Everton: Pickford; Coleman, Coady, Tarkowski, Mykolenko; Doucoure, Onana, Gueye; Iwobi, McNeil, Calvert-Lewin.

Arsenal: Ramsdale; White, Saliba, Gabriel, Zinchenko; Partey, Xhaka, Odegaard; Saka, Nketiah, Martinelli. 

(Kosova Sot Online )