Llapi, Ballkani dhe Feronikeli kalojnë në çerekfinale të Kupës së Kosovës

  • S.A /
  • 04 February 2023 - 15:19
Llapi, Ballkani dhe Feronikeli kalojnë në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Para pak minutash nanë përfunduar tre nga katër duelet e para të 1/8 së finales në Kupën e Kosovës, raporton "Kosova Sot Online". Llapi ka mposhtur Lirinë në udhëtim me rezultat 3-2 për të kaluar në çerekfinale. Liria kaloi e para në epërsi me golin e Liridon Fetahajt të shënuar nga penalltia në minutën e 18-të. Por epërsia e tyre zgjati vetëm tre minuta, pasi kapiteni i llapjanëve Kushtrim Shabani realizoi në minutën e 21-të për t’i barazuar shifrat në 1-1. Epërsinë e parë Llapit në këtë sfidë ia dha Francisco Rivera me një gol spektakolar nga gjysma e fushës 1-2 kur realizoi katër minuta para fundit të pjesës së parë.

Llapi e nisi mirë pjesën e dytë, kur vetëm pas dy minutash lojë Drilon Fazliu realizoi për 1-3. Krejt në fund vendasit realizuan edhe golin e dytë, por që Llapi arriti ta menaxhoj mirë rezultatin dhe kaloi tutje në çerekfinale. Fitore ka marrë edhe Ballkani që ka mposhtur skuadrën nga liga e parë A&N me rezultat të pastër 2-0. Pasi pjesa e parë përfundoi pa gola, Ballkani në fund të ndeshjes realizoi dy gola për të kaluar tutje. Golat për Ballkanin i shënuan Albion Rrahmani dhe Lumbardh Dellova në minutat e fundit të ndeshjes. Feronikeli ka arritur të eliminoj Trepçën ’89 pasi e ka mposhtur me rezultat minimal 1-0 falë golit të Susurit nga pjesa e parë. Ndeshja mes Flamurtarit dhe Vushtrrisë ka përfunduar me rezultat baras 1-1 dhe skuadra që do të kaloj në çerekfinale do të mësohet pas kohës shtesë. 

(Kosova Sot Online )