Granit Xhaka konfirmon largimin nga Arsenali

  • A.P /
  • 28 May 2023 - 11:55
Granit Xhaka konfirmon largimin nga Arsenali

Granit Xhaka do të luajë sot ndeshjen e fundit me fanellën e Arsenalit.

“Topçinjtë” do të takohen me Wolvesin në kuadër të javës së 38-të dhe të fundit për këtë sezon në Premierligë.

Ndeshja do të zhvillohet në “Emirates Stadium”, me ç’rast mesfushori nga Kosova do të mund të përshëndetet me tifozët e klubit.

Xhaka ka publikuar një fotografi në llogarinë e tij në “Instagram”, ku ka paralajmëruar ndeshjen e sotme, teksa edhe ka falënderuar “Gunnersat”.

“Faleminderit Gunners”, thuhet poshtë fotografisë, në të cilën paraqitet ndër vite 30-vjeçari me fanellën e Arsenalit.

(Kosova Sot Online)