Rashica e feston titullin e kampionit me flamurin e Kosovës

  • A.P /
  • 30 May 2023 - 21:59
Rashica e feston titullin e kampionit me flamurin e Kosovës

Galatasaray është shpallur kampion në Superligën e Turqisë për sezonin 2022/23.

Klubi nga Stambolli ia doli ta rikthej titullin pas katër vjetëve

Skuadra e drejtuar nga Okan Buruk shënoi fitore sonte në udhëtim ndaj Ankaragucu me rezultatin 1:4, për të siguruar edhe matematikisht titullin.

Milot Rashica, i cili luajti për 79 minuta dhe regjistroi një asistim, pas ndeshjes u pa duke festuar me flamurin e Kosovës.

(Kosova Sot Online)