Benzema në Arabinë Saudite

  • A.P /
  • 01 June 2023 - 14:06
Benzema në Arabinë Saudite

E ardhmja e Benzemas pothuajse padyshim tregon për Arabinë Saudite. Më konkretisht skuadra e Al Ittihad. 

Sipas burimeve nga klubi arab për AS, marrëveshja me sulmuesin francez është afër mbylljes. 

Al Ittihad është kampioni aktual i ligës saudite dhe drejtohet nga Nuno Espirito Santo.

Madridi, në këtë moment, nuk e di vendimin e tij

Prej muajsh, qeveria e Arabisë Saudite ka punuar për nënshkrimin e tij dhe gjithçka duket se tregon se më në fund kanë arritur ta bindin. 

Në fakt, Benzema ka zhvilluar biseda me Cristiano Ronaldon për ta pyetur për ligën saudite dhe jetën në vend. 

Benzema do të firmoste në parim një kontratë dyvjeçare dhe paga e tij do të kalonte 100 milionë euro pa taksa në sezon.

(Kosova Sot Online)