Kosova Sot

Eurostat: Veriu shqiptar më i varfëri në Europë

Të ardhurat e banorëve të Veriut të Shqipërisë...

Marshi “Çohu për të Drejtat e Njeriut”

Institucioni i Avokatit të Popullit në bashkëpunim me...

Bora bllokon magjistralen Prishtinë-Shkup

Reshjet që kanë rënë mbrëmë në Maqedoni dhe...

Ministria e Infrastrukturës: Rrugët e Kosovës, të kalueshme

Ministria e Infrastrukturës ka bërë të ditur se pas...

Gjykata e BE-së: Britania e Madhe ka të drejtë që ta anulojë BREXIT-in

Gjykata Evropiane e Drejtësisë ka deklaruar se Mbretëria e...

Apostolova: Jemi të koncentruar në çështjet e kapjes së shtetit

Shefja e zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Nataliya...

Dështon seanca ndaj Enver Sekiraqës në mungesë të dëshmitarit

Shkaku i mungesës së dëshmitarit Faton Shoshi, seanca e cila...

Botimi i sotëm

Ballina

Top Kosova Radio

Top Kosova Radio

      Votoni për sportistin më të mirë të vitit 2018?

      • Akil Gjakova (Xhudo)
      • Arber Zeneli (Futboll - Kosova)
      • Distria Krasniqi (Xhudo)
      • Xhevdet Shabani (Futboll)
      • Dardan Berisha (Basketboll)
      • Nora Gjakova (Xhudo)
      • Donjeta Sadiku (Boks)
      • Kastriot Jupa (Hendboll)
      • Herolind Nishevci (Karate)
      • Altin Morina (Basketboll)

          VIP of the Day

          VIP

          S'ka asgjë prej kësaj pune

          Hailey Baldwin bën të ditur se 'Instagram'-i e fut në ankth Kjo nuk është hera e parë që ajo ka folur për zemërimin që ndien kur është në rrjetet shoqërore. Kështu, Hailey Baldwin ka postuar në tregimin e saj në "Instagram" edhe njëherë, duke postuar një porosi të gjatë në të cilën ajo ka bërë të ditur: Të jesh jashtë 'Instagram'-it është gjëja më...

          VIP

          Krejt bardhezi

          Irina Shayk shfaq klasin botëror prej një modele Këtë vit ajo kishte...

          VIP

          Bebja me xixa

          Bebe Rexha shkëlqen me fustanin e saj, thekson gjithçka që mund të...

          VIP

          Mbrëmja e xhinglave

          Rita Ora me veshje inspiruese nga pizhamet Për të është thënë se...

          Shëndetësia

          Një gotë lëng portokalli në ditë kundër demencës

          Konsumimi i lëngut të portokallit për çdo ditë mundet të ulë...

          Shëndetësia

          Pastrimi radikal i enëve të gjakut për 40 ditë: E thjeshtë, receta që ju gjallëron

          Konsumoni këtë tinkturë për dyzet ditë rresht dhe në themel do...

          Femra

          Receta e shkëlqyeshme për depilim nga india antike

          Kjo recetë për heqjen pa dhimbje të qimeve të padëshiruara vjen nga India...

          Reçeta

          Reçeta e Cekës: Qofte me mish pule

          PËRBËRËSIT: 2 copa mish të bardhë pule, 1 qepë, 2 vezë, 1...

          Sport
          • Ronaldo: Juve nuk ka nevojë për Bale, kurse Marcelo është i mirëseardhur

           Cristiano Ronaldo mendon se Juventusi nuk ka nevojë për shërbimet e Gareth Bale ose Marco Asensio, mirëpo e pranon se Marcelo mund të kryejë punë te “Zonja e Vjetër”. Ylli portugez u largua nga...

           Më Shumë
          • Tyson Fury mori lajmin e tmerrshëm nga gruaja e tij pas ndeshjes me Wilder

           Tyson Fury u përball Deontay Wilderin në mbrëmjen e 2 dhjetorit, teksa super dueli mes tyre përfundoi në barazim duke mos sjellë asnjë fitues. Megjithatë, menjëherë sapo ka mbaruar ndeshja, Fury...

           Më Shumë
          • NBA: Toronto humbet në shtëpi, Spurs merr fitore

           Kanadezët e Toronto Raptors pësuan humbjen e dytë radhazi, teksa u mposhtën në “Scotiabank Arena” nga Milwaukee Bucks me rezultatin final 99-104. Vendasit e nisën mjaft mirë sfidën, duke...

           Më Shumë

          Ronaldo e fton Messin në Serie A

          Ylli i Juventusit Cristiano Ronaldo e ka ftuar Lionel Messin që t’i...

          Gruas së Furyt i ndodhi një fatkeqësi para meçit me Wilder

          Tyson Fury është në një gjendje të vështirë...

          Liverpooli pas Hazardit

          Liverpooli është duke e konsideruar mundësinë e...

          Emocionale, Ronaldo tregon momentin më të vështirë në jetën e tij

          Ylli i Juventusit ka dhënë një intervistë të...

          Barcelona pas ylli të Evertonit

          Ylli brazilian i Evertonit mund ta zëvendësojë Luis...

          Ronaldo thumbon Realin: Juventusi është më ndryshe, është si një familje

          Cristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë ku ka folur edhe...

          NË KOSOVA SOT mund të lexoni:

          Opinione

          Një zgjidhje reciproke për mosmarrëveshjet tregtare Kinë-SHBA

          Shkruan: Shang-Jin Wei  Kina duhet të ndërmarrë hapa...

          Marrëveshja e May-it rreth Brexit-it injoron ankesat e vërteta të Brexitersave

          Shkruan: IAN BURUMA Përçarja midis kundërshtarëve dhe...

          Miu në kurth dhe dialogu i suspendua

          SHKRUAN: BEKIM REXHEPI Është vendimi i taksës dhe itinerari i...

          VETTING-u mbetet shpresë e vetme e shkapjes së pushtetit nga bandat e inkriminuara

          SHKRUAN: RAMIZ BOJAJ Vrasja e drejtësisë do të thotë...

          Dossier

          Dokumenti/ Çfarë kërkoi Shqipëria nga Europa në 1990

          Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë përmes rubrikës “Diploarkiva” ka publikuar një material, i cili tregon se Shqipëria kur ishte përballë një nevoje të ngutshme...

          Planeti X

          Studimi, planetet u formuan nga topa gjigant balte

          Një studim i ri mund të shkundë kuptimin tonë se si janë formuar Toka dhe planetet e tjera të sistemit tonë diellor. Teksa shkencëtarët kanë pranuar gjerësisht idenë se planetet...

          Studimi, planetet u formuan nga topa gjigant balte

          Një studim i ri mund të shkundë kuptimin tonë se si...

          E vërteta mbi vampirët

          Legjendat dhe të vërtetat që rrethojnë krijesat që...

          A eksplodoi me të vërtetë Hëna në vitin 1178?

          Nuk ka dyshim se Hëna është njëri ndër objektet...

          Ngrohja globale, ekspertët tregojnë faktet e frikshme: 2017 vit shkatërrues

          Në vitin 2017 pati mot me ekstreme dhe dëme të shumta,...

          Auto&Tech

          Lamborghinin që mund ta bleni me vetëm 8 euro e gjysmë

          Prapa në vitin 2017, Lamborghini ndërtoi një edicon të posaçëm "Hurracan" për Papa Françeskun. Megjithatë, Papa Françesku nuk është entuziast i veturave. Faktikisht, ai...

          Më Shumë

          Zbulohen madhësitë e ekranit të Samsung Galaxy S10

          Llogaria e famshme në Twitter, Evan Blass, ka publikuar një fotografi...

          Ford Mustang i ri do do të ketë pjesë të printuara 3D

          Ford ka njoftuar se Mustang GT500 i ardhshëm do të ketë...

          Apple lëshon iOS 12.1.1

          Apple ka lëshuar iOS 12.1.1. Ky version sjell mbështetjen për...

          KOSOVA SOT TV
          Si t’i pjekin në mënyrë të përsosur gështenjat në furrë? (Video)

          Është koha e gështenjave. Qoftë të pjekura apo të ziera, aroma e tyre është e parezistueshme, posaçërisht kur kërkojmë diçka që të na ngrohë. Duke shikuar...

          Më Shumë
          OK KIDS
          Kush e zbuloi “Rrugën e Qumështit”?

          1 – Filozofi i shekullit të 18 Imanuel Kant ishte një nga njerëzit e parë që ngriti teorinë se Rruga e Qumështit nuk ishte e vetmja galaksi në univers. Kanti shpiku termi universi ishull për të...

          Me Shume

          Fakte interesante për Leonardo Da Vinçin

          Ju mund të mendoni se keni dëgjuar gjithçka në lidhje me...

          A e dini sa është shpejtësia e dritës ?

          Shpejtësia e dritës shënohet zakonisht si c, e cila...

          Flutura

          Mbi krahët e tua dua të mbij ta shoh botën edhe nga ky...

          >