Gazetarja australiane fyhet në transmetim të drejtpërdrejtë (Video) - TV - Kosova Sot
Gazetarja australiane fyhet në transmetim të drejtpërdrejtë (Video)

Gazetarja australiane fyhet në transmetim të drejtpërdrejtë (Video)

Reporterja Maggie Rauwoth ishte në pritje për t’u lidhur direkt me “Nine News” jashtë ambienteve të gjykatës së Ballarat, qytet australian, i cili ndodhet në shtetin Victoria, kur një kalimtar ka filluar papritur ta fyejë pa asnjë motiv.

“Fitoj 10 herë më shumë se ty, – i është drejtuar personi që mbante një palë syze të errëta, – shko të bësh një punë të vërtetë”.

Reporterja mbetet e shtangur nga toni i fortë i përdorur ndaj saj dhe përpiqet të mësojë motivet e këtij sulmi verbal, por ai ka vazhduar ta përçmojë punën dhe ndikimin e saj para kamerave.

Gruaja pastaj ka publikuar gjithçka ka ndodhur në faqen e saj në “Facebook” dhe për momentin agresori duket se është njohur nga policia. 

(Kosova Sot)

1 orë e 1 minuta më parë
18/12/18