"Çatia" kinez "padashur filmon vdekjen e tij si ai bie nga maja e një rrokaqielli 62-katësh (VIDEO) - TV - Kosova Sot
"Çatia" kinez "padashur filmon vdekjen e tij si ai bie nga maja e një rrokaqielli 62-katësh (VIDEO)

"Çatia" kinez "padashur filmon vdekjen e tij si ai bie nga maja e një rrokaqielli 62-katësh (VIDEO)

Ky është momenti kur një yll i internetit i njohur si 'Çatia" i parë i Kinës, bie nga maja e një rrokaqiell 62 katësh.

Image

Wu Yongning, 26 vjeç, po bënte tërheqje në krye të Qendrës Ndërkombëtare Huayuan në Changsha, kryeqyteti i Provincës Huan, kur humbi kontrollin e tij dhe ra.

Image

Pamjet e përplasura kapën momentin kur ai lejoi, duke u zhytur në një tarracë më poshtë, ku trupi i tij u gjet më vonë nga një pastrues i dritareve, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Incidenti u kap në një kamerë që Wu kishte vendosur në një pjesë tjetër të ndërtesës për të regjistruar vetën.

Dashuria e Wu Yongning, e cila i referohet vetes si Jin Jin, i tha Lajmit të Pekinit se ai do të kërkonte lejen e prindërve për t'u martuar dy ditë pas marifeteve.

Image

Në faqen video 'Vullkani' live, Wu kishte një milion ndjekës dhe 300 video. Ai mbajti 217 seanca live streaming dhe ishte paguar rreth 55,000 juan (£ 6,000) për ta bërë këtë. Shikuesit e paguanin atë me një monedhë virtuale nëse i pëlqente ato video.

Image

Tifozët tani kanë përmbytur mediat sociale me tribute për Wu.

Jin Jin, tha se Qendra Ndërkombëtare Huayuan është e hapur vetëm për publikun deri në katin e 44-të, pas së cilës kërkohet karta kryesore për të hyrë në hotelin Grand Hyatt.

Ndërsa personeli i sigurisë ishte gjithashtu i pranishëm në katin e fundit të hotelit, ajo tha se besonte se i dashuri i saj mori një ashensor për 'mbi 40 kate' dhe pastaj u ngjit 'gati 20 kate të tjerë' për të arritur pozicionin ku ai filmoi, përcjell gazeta "Kosova Sot Online".

Wu përdoret për të punuar si aktor i sfondit të paguar për filma të ndryshëm në Kinë përpara se të bëhej një video-bloger në fillim të këtij viti.

Ai zbuloi se duke postuar videot e vetes duke ngjitur struktura të rrezikshme, ai mund të fitonte shumë më tepër para se të vepronte dhe mund të ndihmonte familjen e tij të përmirësonte standardin e tyre të jetesës.

Image

Në hapësirën prej 10 muajsh, Wu grumbullonte rrokaqiell rreth Kinës.

Më 3 tetor, ai filmoi veten duke bërë një dorezë me një krah në krye të 70-katëshes Sun Moon Light Plaza në Chongqing.

Një muaj më parë, një video në llogarinë e tij të mediave sociale tregoi se po ecte mbi një prag të vogël në krye të Qendrës Fortune të Yuexiu, 68-katëshe në Wuhan.

Një nga "çmenduritë" më të famshme të tij u zhvillua në mes të korrikut. Në të, Wu bëri pull-ups pa parzmore duke grabbing në buzë të një këmbë 1000 metra të lartë (3.280 këmbë) në Zhangjiajie.

(Kosova Sot)

 

59 minuta më parë
22/01/19