Top 25 fotot lëvizëse – GIF më të famshme të vitit 2017 (Foto/Video) - TV - Kosova Sot
Top 25 fotot lëvizëse – GIF më të famshme të vitit 2017 (Foto/Video)

Top 25 fotot lëvizëse – GIF më të famshme të vitit 2017 (Foto/Video)

Faqja e f

amshme Giphy ka publikuar listen me fotot lëvizëse që kanë bërë bujën më të madhe në internet përgjatë vitit 2017.

E veçanta e kësaj liste në vazhdim është se secila prej këtyre fotove është shpërndarë të paktën 32 milion here në interent, trasnmeton gazeta Kosova Sot Online.

1.Thurja e dashurisë, nga Anna Hrachovec, 340 milion shikime.

Fotoja lëvizëse GIF më e popullarizuar që ka kaluar 300 milion shikime në vitin 2017, tregon se si një xhuxh thur me pe një zemër e cila pastaj ngjitet lartë dhe fluturon.

2.Djali bjond që hap e mbyll sytë, 226 milion shikime.

Në vitin 2013 në një Demision për lojra online, ku shihet se si personi që tashmë është bërë I famshëm reagon ndaj një mysafri tjetër. Pas 3 vitesh, dikush e ka kapur këtë reagim dhe e ka kfrijuar si GIF dhe sot është e popullarizuar për të shprehur habi.

3.Qeni që përshëndet me dorë, 215 shikime.

Ky GIF i një qeni duke bërë me dorë gjithashtu ka ka pushtuar rrjetin online me reagimin e tij dhe është shikuar mbi 215 herë.

4.Djaloshi Lama, 197 shikime

Videoklipi i këngës “The Last OF The Real Ones” i Fall Out Boy ka në të dy njer1%z me kostum të lamas. Kështu ky GIF i lamave që vallzojnë në një sfond ngjyrë vjollce është bërë e popullarizuar në internet.

5.Reagimi i festimit, 180 milion shikime

Gjatë një loje kundër New York Giants, ylli i Uashingtonit Redskins, Junior Gallette festoi  me një valle të lumtur - që në mënyrë perfekte kap shumë ndjenja të lumtura.

6. Mirëmëngjes, 175 milionë shikime

Ky GIF u shikua më se 175 milionë herë këtë vit për t'i uruar njerëzit një mëngjes të mirë - me një filxhan kafe të lumtur, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

7. Luftëtarët e Shtetit të Art,vallëzimi fany 165 milionë shikime

Tifozët e Golden State Warriors që vallëzojnë në stendat gjatë play-offeve ofruan një GIF të shkëlqyer për festimin e këtij viti.

8. 'E programuar, 154 milion shikime

GIPHY Studios in-house artist krijoi këtë GIF, e cila punon për të vënë veto, për të thënë, madje edhe për të shmangur dikë tjetër.

9.Bryan Cranston F-bombë, 138 milionë shikime

Aktori Bryan Cranston hodhi një bombë të lartë mbi F-në në vitin 2016 Pse ai? Por u desh një vit që GIF të hiqet. Sipas Giphy, është përdorur kryesisht brenda komentit politik mbi Reddit.

10.Vallëzimi i lumtur, 135 milionë shikime

Nuk ka asnjë shpjegim të vërtetë të nevojshëm përse njerëzit pëlqejnë këtë GIF të Gal Gadot prapa skenave në grupin e Wonder Woman.

11.Armiqtë që do të urrejnë, 134 milionë shikime

Definitivisht GIF më i vjetër në listë, kjo është zgjedhur nga një skenë në videon edukative të vitit 1953 Le të jemi qytetarë të mirë në shkollë.

12. Filtrimi i  Bananes, 132 milion shikime

Artistja suedeze Jonas Mosesson ka krijuar disa ushqime të bazuara në GIF, por kjo banane që ndez banane-uh-banane ka qenë veçanërisht popullore.

13. Foshnja qan, 132 milion shikime

Shumica e njerëzve që e shohin këtë fëmijë të lodhur ,  kanë mendimin e njëjtë duke kaluar nëpër kokat e tyre: Qetësohu zemër, qetësohu.

14.Droni i lumtur, 126 milionë shikime

Domitille Collardey i GIPHY Studios e bëri këtë GID të një avioni fluturues me një fytyrë qesharake për Ditën e Fool's Prill.

15. Robert Redford Buzëqeshje, 121 milionë shikime

Është e mundshme që shumë të rinj që ndajnë këtë GIF mendojnë se kjo tregon Zach Galifianakis, yllin Hangover - por njeriu është në të vërtetë Robert Redford.

GIF u hoq nga filmi perëndimor i vitit 1972, Jeremiah Johnson dhe përdoret për të ofruar një dremitje të miratimit.

16. Binjake, 119 milion shikime

Ky xhirim i Harry Dean Stanton në binjakët Showtime të Binjakëve: Kthimi kap çdo çështje të ndjenjave të urryera.

17. Mendoni, 114 milion shikime

Në Twitter, një ende nga ky GIF mund të përdoret më shpesh si meme, por vetë GIF është ende mjaft popullor.

18. Gjëra të çuditshme vallëzimi, 114 milion shikime

Tifozët e Çuditshëm të Things e donin këtë moment, në të cilin Nancy Wheeler (Natalia Dyer) dhe Steve Harrington (Joe Keery) kërcenin në një parti shtëpi.

19. Goditjet e Taylorit, 110 milionë shikime

Swifties janë tifozë të mëdhenj të këtij GIF, grabitur nga shtatori i AT & T i këngëtarit.

Është momenti që Taylor, pasi vizaton një karikature të Andy Sandberg, angazhohet në një rend të koreografuar me aktorin dhe e fut në një mur.

20. Rafael Nadal, 109 milionë shikime

Asgjë nuk thotë 'fitore!' ose tregon një ndjenjë të arritjes si kjo GIF e Rafael Nadal që feston kampionatin e tij të 3-të US Open pas kthimit nga lëndimet.

21. Madelaine Petsch, 106 milionë shikime

Ylli Madelaine Petsch r është një preferuar në mesin e tifozëve të shfaqjes, të cilët e përdorin atë për të flirtoj, pëshpëritje, ose shaka.

22. Trump dhe Eklipsi i tij, 76 milionë shikime

Donald Trump nuk i vuri veshin paralajmërimeve për të mos parë eklipsin diellor të pambrojtur këtë verë.Ai e shikoi me syze të veçanta - një moment që frymëzonte të qeshurit, memes, dhe këtë GIF.

23. Maxine Waters, 73 milion shikime

Në korrik, përfaqësuesi Demokratik Maxine Waters nga Kalifornia fitoi tifozët gjatë një seance dëgjimore të Komitetit të Shërbimeve Financiare të Shtëpisë.

Pasi e pyeti sekretarin e Thesarit Steve Mnuchin një pyetje, Mnuchin u përpoq të fliste pikat më shumë sesa të fliste për shqetësimin e saj specifik - dhe Waters nuk po bënte asgjë.

Duke përdorur një ndërprerje procedurale, ajo në mënyrë të përsëritur i tha atij se ajo ishte 'duke rimarrë kohën time' për ta drejtuar atë përsëri në pyetjen fillestare.

24. Super  kërcimi i Lady Gaga, 47 milionë shikime

Shikuesit e Super Bowl shkuan të egra për këtë moment të çuditshëm të shfaqjes së gjysmës së parë, kur Gaga me sa duket u hodh nga maja e stadiumit në skenë brenda.

Momenti ishte i paracaktuar dhe kërcimi i Gagës nuk ishte nga maja e stadiumit.

25. Duartrokitjet e Nicole Kidman , 32 milionë shikime

Interneti nuk mund të kapërcej mënyrën e çuditshme që Nicole Kidman mbajti duart ndërsa fluturoi në Academy Awards. Një muaj më vonë, kur Ellen DeGeneres e pyeti për shpjegimin e saj, ajo këmbëngulte: 'Unë nuk e bëj këtë, kjo është një lente e çuditshme'.

Megjithatë, ajo shtoi: 'Është gjëja e Hirushes, ju merrni hua këto bizhuteritë e shtrenjta dhe unë jam si,' Ju nuk duhet t'i dëmtoni këto diamante! '', përcjell gazeta "Kosova Sot Online"

 

(Kosova Sot)

46 minuta më parë
16/01/19