Goditet nga makina dhe fluturon si një top lecke 20 metra në ajër (VIDEO) - TV - Kosova Sot
Goditet nga makina dhe fluturon si një top lecke 20 metra në ajër (VIDEO)

Goditet nga makina dhe fluturon si një top lecke 20 metra në ajër (VIDEO)

Ky është momenti i tmerrshëm që një adoleshent u godit nga një makinë dhe u hodh rreth 20 metra përgjatë rrugës – duke e lënë atë me dëmtime, në një goditje të tmerrshme.

Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për pamje të marra nga kamerat e sigurisë të cilat tregojnë se si adoleshenti fluturon në ajër “si një kukull” dhe përplaset për tokë.

Policia që heton aksidentin në fjalë kanë publikuar pamjet e incidentit në një përpjekje për të gjetur shoferin e makinës.

Njeriu i paidentifikuar, i cili thuhet se është 19 vjeç, po kalonte në rrugë në Derby, kur një makinë e errët, që besohet të jetë një Audi A3, iu afrua me shpejtësi.

Ai përpiqet të vrapojë në anën tjetër të rrugës për të shmangur automjetin, por nuk ia doli.

Vetura e godet atë duke e hedhur më shumë se 20 metra në ajër dhe në trotuar. Dy burra pastaj shkojnë për ta ndihmuar atë.

 

(Kosova Sot)

18 orë e 39 minuta më parë
21/01/19