Njeriu që filmoi veten duke u goditur nga...(Foto/Video) - TV - Kosova Sot
Njeriu që filmoi veten duke u goditur nga...(Foto/Video)

Njeriu që filmoi veten duke u goditur nga...(Foto/Video)

Ky është momenti tronditës i një njeriu, i cili ka filmuar veten duke u goditur nga një tren, pasi ai paraqitet për një selfie, se si ai erdhi fluturimthi drejt tij.

Video dramatike tregon një burrë, i quajtur Shiva, duke qëndruar pranë binarëve në zonën Lingampally të Hyderabad, Indi, dhe duke buzëqeshur në kamerën e tij të smartfonëve.

 

Treni mund të dëgjohet duke dërguar një sinjal paralajmërues të dëshpëruar, pasi shpejton drejt kërkuesit të emocioneve, i cili mban dorën e tij të djathtë si ai paraqet për videon.

Dikush mund të dëgjohet duke paralajmëruar atë në sfond, por Shiva duket të thotë 'prisni' - me sa duket i vendosur për të kapur trenin duke kaluar, transmeton "Kosova Sot Online".

Image

Ai duket i pavetëdijshëm për rrezikun dhe buzëqeshjet, ndërkohë që me sa duket gabon shpejtësia e trenit të Sistemit të Transportit Multi-Modal.

Ndërsa kamera ndalon shfaqjen e imazheve, zëri i njerëzve që nxitojnë në vendin e ngjarjes mund të dëgjohet në terrenin e pasmë.

Sipas NDTV, rreth 60 për qind e vdekjeve të vetëvendosura të botës në mes të marsit 2014 dhe shtatorit 2016 u zhvilluan në Indi.

 

(Kosova Sot)

 

20 orë e 21 minuta më parë
11/12/18