Pamje të frikshme, publikohet video e personit që sulmoi kishën në Rusi duke lënë 4 viktima(Video) - TV - Kosova Sot
Pamje të frikshme, publikohet video e personit që sulmoi kishën në Rusi duke lënë 4 viktima(Video)

Pamje të frikshme, publikohet video e personit që sulmoi kishën në Rusi duke lënë 4 viktima(Video)

4 gra janë vrarë si dhe 5 persona të tjerë janë plagosur në një sulm me të shtëna në një kishë në Republikën e paqëndrueshme të Dagestanit në Rusi.

Një burrë pas mbarimit të ceremonisë filloi të sulmojë me armë dhe me thikë njerëzit, siç raportojnë mediet vendase.

CCTV ka publikuar pamjet e frikshme të momentit kur burri me mjekër dhe i veshur me jelek të zi dhe pantallona kamuflazhi u pa duke kaluar në rrugë përpara se të hapte zjarr.

 

(Kosova Sot)

10 orë e 37 minuta më parë
13/12/18