Tronditëse: Tornado shkatërron kështjellë e fryrë me ajër, 2 viktima

  • 01 prill 2019 - 14:52
Tronditëse: Tornado shkatërron kështjellë e fryrë me ajër, 2 viktima

Dy fëmijë humbën jetën pasi një tornado shkatërroi një kështjellë të fryrë në ajër në Kinë qendrore.

Përveç dy viktimave, një fëmijë tjetër u plagos rëndë ndërsa 17 të tjerë pësuan lëndime të lehta.

Pamje e tmerrshme tregojnë shtëpinë e madhe të fryrë më ajër se si shkulet nga vendi dhe shkatërrohet nga era e fortë në qarkun Yucheng, provincën Henan. 

(Kosova Sot)