Video tronditëse: Makina përplas 9-vjeçaren që luante në oborrin e shtëpisë

  • 02 prill 2019 - 13:36
Video tronditëse: Makina përplas 9-vjeçaren që luante në oborrin e shtëpisë

Ky është momenti i tmerrshëm kur një adoleshente që ishte pas timonit humb kontrollin e mjetit dhe përplas një vajzë të vogël. 

Bëhet fjalë për 9 vjeçaren LaDerihanna Holmes e cila po luante para shtëpisë në Lithonia, Georgia, kur një makina u shfaq papritmas dhe e shtypi atë duke e përplasur në shtëpi. 

Në videon e publikuar më poshtë shihet vajza e cila tenton të ikë, por goditet nga makina dhe përplaset në shtëpinë e saj. 

Me të dërguar në spital, është konstatuar se vajza ka frakturë në kafkë, eshtrat të thyera si dhe gërvishtje të thella, por fatmirësisht  nuk ka probleme serioze që i rrezikojnë jetën.

(Koosva Sot)