Video tronditëse: Tentoi të ngrite 110 kg, peshëngritësit i thyhet krahu

  • 12 prill 2019 - 13:28
Video tronditëse: Tentoi të ngrite 110 kg, peshëngritësit i thyhet krahu

Ky është momenti tronditë kur peshëngritësit i thyhet krahu  ndërsa përpiqej të ngrite 110 kg.

Gaelle Nayo Ketchanke, 30 vjeç, konkurroi për Francën në kategorinë e 76 kg në Kampionatin Europian të Peshëngritjes në Batumi të Gjeorgjisë.

Ajoi kishte provuar ta ngrinte shtangën dy herë dhe dështoi në të dyja herët.

Por ajo u afrua për një përpjekje të tretë dhe në atë momente asaj i del nga vendi karu i majtë dhe për pak sa pesha nuk i bie mbi kokë.

(Kosova Sot)