Pamje të frikshme! Stuhia godet Serbinë

  • 15 maj 2019 - 14:49
Pamje të frikshme! Stuhia godet Serbinë

Moti i keq ka përfshirë Serbinë dhe disa vende të tjera të Ballkanit.

Reshje shiu, stuhi dhe breshër kanë përfshirë Serbinë, Bosnjë-Herzegovinën dhe Kroacinë.

Mediat lokale në Vojvodinë njoftojnë se stuhia ka qenë e fortë dhe ka shkaktuar goxha dëme.

Shumë vende të Ballkanit janë përfshirë nga moti i keq ditët e fundit.

Në vazhdim, stuhia pritet të prekë edhe Maqedoninë e Veriut.

 
Nevreme u Baëkoj

Nevreme sa gradom, jakim i olujnim vetrom i obilnom kišom pogodilo je u kasnim poslepodnevnim ëasovima delove Baëke. Ovako je bilo u selu Drljan, izmeëu Beëeja i Baëke Topole. Video: Daliborka Popov (VMteam)

Posted by VojvodinaMeteo on Monday, May 13, 2019

(Kosova Sot Online)