Gardianët fikin kamerat e trupit dhe rrahin brutalisht të burgosurin

  • 07 qershor 2019 - 16:54
Gardianët fikin kamerat e trupit dhe rrahin brutalisht të burgosurin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur brenda një qelie të një burgu në Cleveland, Ohio.

Kamera e sigurisë ka filmuar momentin kur dy gardianë të një burgu rrahin brutalisht një të burgosur me probleme mendore. 

Terrance Debose, 47-vjeç i burgosur për posedim të kokainës mbahet i lidhur në një karrige siç shihen nga pamjet e videos. Dhe mw pas dhunohet nga policët.

Njëri nga gardianët fik kamerëne trupit dhe sëbashku me kolegun tjetër e rrahin tw burgosurin.

(Kosova Sot Online)