Momenti kur një shofer dështon në kalimin e tre automjeteve me radhë dhe aksidentohet

  • 16 gusht 2019 - 08:31
Momenti kur një shofer dështon në kalimin e tre automjeteve me radhë dhe aksidentohet

Ky është momenti kur një shofer aksidentohet pasi që provon të kalojë tre automjete në vijë të plotë.

Ngjaraja ka ndodhur në Derbyshire të Britanisë së Madhe.

Shoferi Scott Love, 30 vjeçar, e pranoi se ishte kapluar nga adrenalina dhe u shpall fajtor për aksidentin. Atij i është ndaluar vozitja për 15 muaj si dhe i është caktuar punë në komunitet për një vjet.

Për fat të mirë askush nuk është lënduar nga aksidenti, por pati vetëm dëme materiale pasi që shoferi u aksidentua në pjesën e pasme të një kamioni.

(Kosova Sot Online)