Ja pamjet e shpërthimit të vullkanit në Itali

  • 29 gusht 2019 - 15:12
Ja pamjet e shpërthimit të vullkanit në Itali

Një vullkan në ishullin Stromboli të Italisë ka shpërthyer duke shkaktuar një re të madhe tymi.

Nuk ka raportime për njerëz të lënduar. Aeroplanët janë vendosur për të hedhur ujë në zjarret e shkaktuara nga llava.

Kujtojmë që në korrik një vullkan shpërtheu dhe vrau një person që kishte dalë shëtitje duke bërë që vullkani të mbyllet për vizitorët.

(Kosova Sot Online)