Video tmerri: Aksident masiv në garë, shikoni si përplasen makinat

  • 10 shtator 2019 - 14:36
Video tmerri: Aksident masiv në garë, shikoni si përplasen makinat

Gara për Kupën Citroen DS3 në pistën daneze Jyllandsringen vështirë se do të tërhiqte vëmendjen e tifozëve të sporteve motorike në rrethana normale.

Por asfalti i rrëshqitshëm nga shiu dhe gomat e lëmuara, e bënë punën e tyre: 11 nga 16 pjesëmarrësit e garës u përplasën në të njëjtin vend.

Fatmirësisht asnjë nga drejtuesit e mjeteve nuk u lëndua nga aksidenti.

(Kosova Sot Online)