Momenti i frikshëm: Tre të vdekur dhe dy të lënduar pasi një urë shembet duke zënë poshtë makinat në Kinë

  • 11 tetor 2019 - 08:41
Momenti i frikshëm: Tre të vdekur dhe dy të lënduar pasi një urë shembet duke zënë poshtë makinat në Kinë

Një urë në një autostradë në qytetin Wuxi në provincën Jiangsu lindore të Kinës u rrëzua pjesërisht rreth orës 6 të enjten në mbrëmje, duke vrarë tre dhe duke plagosur dy të tjerë, konfirmuan zyrtarët e qytetit.

Në pamjet e shpërndara në rrjetet sociale, një pjesë e një mbikalimi në një kryqëzim të ngjeshur të autostradës kombëtare u duk se lëkundej përpara se të rrëzohej në njërën anë, dukshëm duke shtypur të paktën tre makina në lëvizje, si dhe një tjetër të parkuar.

Pronari i një restoranti kuzhine pranë vendit të incidentit, Yu, ishte dëshmitar i vendit të ngjarjes.

(Kosova Sot Online )