Aksident i tmerrshëm! Shoferi humb kontrollin e makinës, plagos katër fëmijë…

  • 18 tetor 2019 - 13:09
Aksident i tmerrshëm! Shoferi humb kontrollin e makinës, plagos katër fëmijë…

Një video shqetësuese e mbikëqyrjes tregon momentin kur një shofer jashtë kontrollit plagos katër fëmijë para një shtëpie afër një kryqëzimi. Incidenti në fjalë daton të dielën e kaluar dhe ndodhi rreth orës 18:30 në qytetin Stoneham, në qarkun e Middlesex.

Katër fëmijë u plagosën, midis moshës 12 dhe 13 vjeç, me dy prej tyre që përfunduan në spital. Për fat të mirë, askush nuk u plagos rëndë.

Një video e publikuar nga disa media lokale tregon të rinjtë që qëndrojnë me biçikletat e tyre para një shtëpie afër një kryqëzimi pak para një Legar Subaru me fenerët e tij të kokës drejt tyre.

Një moment i tmerrshëm, me filmin që tregon fëmijët duke fluturuar nëpër ajër pasi u goditën nga makina. Ky i fundit menjëherë u arratis. “Unë pashë fenerët që ndriçonin drejtpërdrejt mbi mua,” tha një nga viktimat, Julia Cabral.

Pastaj shtoni, “Jam pak i tronditur nga mënyra se si dikush do të godiste katër djem adoleshentë me shpejtësi të lartë.” Një viktimë tjetër tha: “E gjitha që dëgjuam ishte kruarja e gomave dhe ata thjesht u kthyen drejt nesh … Ne përfunduam të shpërndarë kudo, thjesht fluturuam”. Kamerat e mbikqyrjes në shtëpi të James McKinnon kanë kapur imazhe nga aksidenti i tmerrshëm. “Oh, Zoti im, ata sapo janë goditur nga një makinë!”, Tha McKinnon, pasi sapo pa se sa i suksesshëm u largua menjëherë për të siguruar fëmijët. Relievi erdhi shpejt pas kësaj.

SUV-ja e tij gjithashtu u prek nga katastrofa, por McKinnon tha që ishte e fundit nga shqetësimet e tij. “Makina mund të zëvendësohet. Unë jam thjesht i lumtur që të gjithë fëmijët janë mirë,” tha ai. Ndërkohë, duket se policia ka identifikuar pronarin e makinës. Me sa duket do të ishte një grua nga Burlington, por ajo ende nuk është arrestuar.

(Kosova Sot Online)