Dramë në ajër, momenti kur motori i aeroplanit fillon të nxjerrë flakë

  • 22 nëntor 2019 - 11:05
Dramë në ajër, momenti kur motori i aeroplanit fillon të nxjerrë flakë

Një fluturim i Philipine Airlines që po shkonte për në Manila bëri një ulje emergjente të enjten menjëherë pasi u largua nga Aeroporti Ndërkombëtar i Los Anxhelesit pasi motori i tij i filloi të nxirrte flakë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Fluturimi 113 i Filipinës Airlines, një Boeing 777, u ul pa incidente të mëtejshme në LAX rreth orës 11:50 në mëngjes pasi ekuipazhi i saj i fluturimit raportoi një problem të duhur të motorit gjatë nisjes, sipas Administratës Federale të Aviacionit.

Ndërkohë janë publikuar edhe pamje që tregojnë shpërthime të shkurtra flakësh që vinin nga motori i aeroplanit.

“Unë mund të shihja disa shkëndija. Mendova se ishte një lloj … vetëm nga rrezet e diellit, dhe atëherë filloj të dëgjoj ‘bum, bum, bum’, dhe shikoj nga dritarja dhe shoh topa zjarresh që thjesht dalin nga motori”, ka thënë pasagjeri Walter Baumann.

Deri më tani, po sipas mediave të huaja, deri më tani, Philippine Airlines nuk i është përgjigjur një kërkese për koment.

(Kosova Sot Online)