Borë pa ndalur, si duket Brezovica sot

  • 05 shkurt 2020 - 11:12
Borë pa ndalur, si duket Brezovica sot

Reshje të shumta të borës kanë bërë që qendra e turizmit në Kosovë, Brezovica është mbuluar në të bardhë. Rreth 70 centimetra ka shkuar lartësia  e borës.

Derisa mot i ftohtë, kryesisht i vranët dhe me erëra të fuqishme veriore është paralajmëruar për ditët në vijim.

Në vise malore do të vazhdojnë reshje të dendura bore.

Reshje të borës nuk janë ndalur që nga mbrëmja e së martës në gjithë vendin.

Pamjet më poshtë:

(Kosova Sot Online)