Lëvizi mbrapa me kamion në krahun e kundërt, ja çka i ndodhë shoferit

  • 25 shkurt 2020 - 12:53
Lëvizi mbrapa me kamion në krahun e kundërt, ja çka i ndodhë shoferit

Ky është momenti kur një kamion futet në krahun e kundërt në autostradën M6 në Stafordshire.

Në momentin që po lëvizte mbrapa me kamion, një veturë që lëvizte me shpejtësi prej 100 kilometra në orë i afrohet, duke rrezikuar që të përplaset me mjetin e rëndë.

Për fat të mirë askush nuk është lënduar.

Megjithatë ishin kamerat e sigurisë që kapën këtë moment, dhe e dokumentuan gabimin e rëndë që e kishte bërë shoferi.

E përves se është dënuar me burgim, atij gjithashtu i është patenta për 15 muaj.

Skena të tilla ndodhin rëndon në Shqipëri, mjafton të dalësh disa orë më makinë dhe shikon dhjetëra shkelje të tilla.

(Kosova Sot Online)