Prezantuesi spanjoll kapet duke tradhtuar të dashurën e tij derisa ishte ‘live’

  • 30 prill 2020 - 07:26
Prezantuesi spanjoll kapet duke tradhtuar të dashurën e tij derisa ishte ‘live’

Një prezantues lajmesh në Spanjë u kap nga shikuesit “me sy të shqiponjës” kur ata vunë re një grua e zhveshur, për të cilën nuk besohej se ishte e dashura e tij, ylli i Big Big Brother’, duke ecur pas tij ndërsa ai ishte në një transmetim televiziv.

Sipas medieve të huaja, Alfonso Merlos, 41 vjeç, ishte duke u paraqitur në kanalin Estado de Alarma drejtpërdrejt nga shtëpia e tij, por ishte i pavëmendshëm për atë që po ndodhte pas tij.

Por shikuesit ishin të shpejtë për të vërejtur se gruaja që kaloi pas, nuk dukej si e dashura e tij dhe zbuluan se ajo në fakt ishte një gazetare, një shoqe e tij 27-vjeçare, e quajtur Aleksia Rivas.

Transmetimi nuk vlerësohet thjesht skandaloz për shkak të përfshirjes së disa personaliteteve të famshme të televizionit spanjoll, por edhe për shkak se prania e Rivas sugjeroi që dyshja kishin thyer masat e rrepta sociale të koronavirusit të Spanjës.

Incidenti çoi në akuzat për Merlos për mashtrimin ndaj të dashurës së tij, yllit të Big Brother, Marta López.

(Kosova Sot Online)