Momenti i pabesueshëm ku adoleshenti shurdh-memec dhe i paralizuar përpiqet të grabisë dyqanin e bizhuterive duke e mbajtur pistoletën me…

  • 29 maj 2020 - 10:11
Momenti i pabesueshëm ku adoleshenti shurdh-memec dhe i paralizuar përpiqet të grabisë dyqanin e bizhuterive duke e mbajtur pistoletën me…

Një adoleshent shurdh-memec dhe i paralizuar ka tentuar të vjedhë një dyqan bizhuterish, duke përdorur një armë të rreme.

Ngjarja e pabesueshëm u regjistrua në Brazil, ku adoleshenti u paraqit në dyqan me një fletë ku kishte shkruar: “dorëzoni gjithçka, mos tërhiqni vëmendje”, e më pas nxori armën, të cilën e kontrollonte me këmbë.

E gjitha ngjarja u regjistrua nga kamerat e sigurisë së dyqanit. Ai e mbajti dyqanin për 10 minuta, por më pas erdhi policia, pasi u lajmërua nga një person jashtë dyqanit, që kishte parë të gjithë ngjarjen.

(Kosova Sot Online)