Ky njeri po i kthen mbeturinat në ari

  • 01 qershor 2020 - 08:47
Ky njeri po i kthen mbeturinat në ari

Ky njeri po i kthen mbeturinat në ari

Zanati i një personi po rezulton të jetë i pazakontë për një arsye polarizuese: ai po e shkrin mbeturinën në ari.

Sipas personit në fjalë, identiteti i së cilit nuk është bërë i ditur ende, ari mund të gjendet kudo. Thënë me fjalë të tjera, nëpërmjet përpunimit të pluhurit ai arrin që të krijojë xehen.

Në videon e siguruar nga Daily Mail, e cila është publikuar në faqën zyrtare të destinuara për video në ‘Facebook’, tregohen detajet në formë animacioni se si përpunohet pluhuri dhe kthehet në ari.

Për t’i kuptuar procedurat, ndiqeni videon më poshtë.

 
Turning Trash to Gold

This man turns trash into gold! ë

Publiée par Daily Mail Video sur Dimanche 31 mai 2020

(Kosova Sot Online)