“Jemi drejtpërdrejtë”, gafa e dy moderatoreve bëhet virale

  • A.P /
  • 13 qershor 2021 - 09:44
“Jemi drejtpërdrejtë”, gafa e dy moderatoreve bëhet virale

Të gjithë jemi përballur me mosmarrëveshje në punë, ose kemi qenë të bllokuar në një qëndrim të pakëndshëm.

Për fat të mirë për shumicën prej nesh, grindjet tona në vendin e punës zakonisht nuk transmetohen drejtpërdrejt në një komb që shikon ose shihet nga miliona përdorues të internetit në të gjithë botën.

 

Dy prezantuese në transmetuesin kryesor të Namibisë janë bërë virale pasi shkëmbimi i tyre tepër i vështirë ishte parë drejtpërdrejt.

Argumenti filloi mes spikeres së lajmeve, Elmarie Kapunda dhe kolegut të rubrikës së sportit, Jessica Kaimu.

Kapunda vazhdoi të prezantonte më tej segmentin, para se Kaimu ta priste: Jo, nuk do ta bësh atë. Thjesht do të më përshëndesësh dhe do të thuash, ‘hiqe atë’”, tha ajo.

“Jessica, ne jemi drejtpërdrejt”, u përgjigj Kapunda – duke shkaktuar një heshtje që shkaktonte një tronditje midis palës, e cila as prezantuesja nuk guxon ta thyejë.

Por fatkeqësisht për Kapunda dhe Kaimu, një përdorues i Twitter kapi momentin dhe cicërima e tyre u bë virale.

 


(Kosova Sot Online)