Akt trimërie, 55 vjeçari arrin të ndalë hajnin me hanxhar

  • A.P /
  • 09 gusht 2021 - 20:18
Akt trimërie, 55 vjeçari arrin të ndalë hajnin me hanxhar

Një hero britanik është marrë me një hajdut me hanxhar, i cili po vidhte benzinë nga një pompë vetë-shërbimi jashtë shtëpisë së tij në Tajlandë.

Raymond Dean, 55 vjeç, vuri re një makinë të dyshuar të parkuar jashtë banesës së tij pranë stacionit të benzinës në provincën Chachoengsao të Mërkurën e kaluar mbrëma.

Ai doli për të parë dhe zbuloi të dyshuarin që vidhte gaz nga pompa, por kur e goditi hajdutin, ai nxori një teh dhe e ndoqi britanikun përsëri drejt shtëpisë së tij.

Pamjet dramatike të kamerave televizive tregojnë se Dean përballet me bandit dhe merr goditje në parakrah dhe në një moment tjetër britaniku shihet duke vrapuar në apartamentin e tij me hajnin që e ndjek.

(Kosova Sot Online)