Mjerë jastëkët - VIP - Kosova Sot
Mjerë jastëkët

Mjerë jastëkët

Gigi Hadid tregon si e largon stresin. Ka thënë se është sfiduese t'i qëndrosh rutinës së mirëqenies derisa është në rrugë dhe duke udhëtuar gjithmonë. Por, për të mos dështuar nevojiten të vihet një plan për të qenë e shëndetshme pa marrë parasysh se ku ateroni. Për këtë mund ta pyesni bukuroshen Gigi Hadid. Modelja 22 vjeçe udhëton shpesh. "Më bën mirë kur shtrihem", thotë bukuroshja në ndejën "Reebok" në NjuJork. Sipas Hadid-it, kjo bën që dhimbjet në muskujt të ndalojnë derisa kjo edhe i parandalon lëndimet e ardhshme. Fleksibiliteti nuk është fokusi i vetëm i Hadid-it. Ajo po ashtu mbështetet te miqtë, familja, puna e vështirë që bën. "Nganjëherë zemërimin tim e heq në jastëkët e dhomës së hotelit". 

(Kosova Sot)

6 orë e 40 minuta më parë
22/01/19