- VIP - Kosova Sot
Pas Rita Orës edhe Dua Lipa pjesë e filmit “Fifty Shades Freed”

Pas Rita Orës edhe Dua Lipa pjesë e filmit “Fifty Shades Freed”

Filmi i cili pritet me pa durim nga miliona shikues në të gjithë botën, ka pjesë të tij tashmë jo një, por dy shqiptare.
Pas lajmit që qarkulloi në media disa ditë më parë se kënga e Rita Orës në bashkëpunim me Liam Payne, “For You” do të jetë pjesë e filmit “Fifty Shades Freed”, tashmë një tjetër shqiptare surprizon. Liam ka publikuar në Twitter listën e këngëve që do të përdoren si kolonë zanore e mes tyre shohim se është edhe kënga e Dua Lipës me Whethan, “High”.
Këngët e Ritës dhe Duas pritet të dalin më 12 janar, ndërsa filmi “Fifty Shades Freed” do të shfaqet në muajin shkurt.

Ja lista: 

1. Capital Letters – Hailee Steinfeld x BloodPop®
2. For You (Fifty Shades Freed) – Liam Payne & Rita Ora
3. Sacrifice – Black Atlass featuring Jessie Reyez
4. High – Whethan & Dua Lipa
5. Heaven – Julia Michaels
6. Big Spender – Kiana Ledé featuring Prince Charlez
7. Never Tear Us Apart – Bishop Briggs
8. The Wolf – The Spencer Lee Band
9. Are You – Julia Michaels
10. Cross Your Mind – Sabrina Claudio
11. Change Your Mind – Miike Snow
12. Come On Back – Shungudzo
13. I Got You (I Feel Good) – Jessie J
14. Ta Meilleure Ennemie (Pearls) – Samantha Gongol (of Marian Hill) featuring Juliette Armanet
15. Deer in Headlights – Sia
16. Diddy Bop – Jacob Banks & Louis the Child
17. Love Me Like You Do (Fifty Shades Freed Version) – Ellie Goulding
18. Freed – Danny Elfman
19. Seeing Red – Danny Elfman
20. Maybe I’m Amazed – Jamie Dornan [Bonus Track]
21. Cross Your Mind (Spanish Version – Sabrina Claudio [Bonus Track]
22. Pearls – Samantha Gongol (of Marian Hill) [Bonus Track]

(Kosova Sot)

5 orë e 23 minuta më parë
20/02/19