Fituesi i 'Këngës Magjike' 2018:Aurela Gaçe&Eli Fara apo Fifi&Mc Kresha (Foto)

  • 06 dhjetor 2018 - 15:39
Fituesi i 'Këngës Magjike' 2018:Aurela Gaçe&Eli Fara apo Fifi&Mc Kresha (Foto)

Këtë të shtunë, mbahet edicioni i njëzet më radhë i Festivalit "Kënmga Magjike", derisa në këtë edicion përveç artistëve të dëshmuar do të ketë edhe konkurentë të rinjë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Megjithatë në bazë të të gjitha këngëve pjesmarrëse, deri tani kënga më e votuar në kanalin You Tube, mbetet "Psikopatja jote", interpretuar shkëlqyer nga dyshja Filloreta Raçi - Fifi dhe Kreshnik Fazliu - Mc Kresha, e cila mbetet pretendente absolute për të fituar pasi i plotëson të gjithë komponentët artistikë, e këngëtarët e vetëm të cilët mund ta sfidojnë për shkak të emrit të tyre janë Aurela Gaçe dhe Eli Fara me këngën "Zemra Rratatata".
E se kush do të shpallet fituese, kjo mbetet të shihet këtë të shtunë në Natën finale të festivalit.

Image
Image

 

(Kosova Sot)