Si dikur ashtu dhe sot top listën e muzikës popullore e kryeson Shkurte Fejza

  • 21 maj 2019 - 20:33
Si dikur ashtu dhe sot top listën e muzikës popullore e kryeson Shkurte Fejza

Tash e mëse katër dekada emri i këngëtares së njohur shqiptare,  vazhdon të jetë aktual në skenë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Është pikërisht Shkurte Fejza e cila me këngët e saja, motivoj shqiptarët e frymëzoj shkrimtarët me këngë të tilla si "E kam emrin kosovar", "Xhamadani vija vija", "Oj Kosovë nana ime" e shumë perla tjera që e bëjnë atë Mbretëreshë të muzikës popullore nga Konispoli e deri në Albanik, nga Ulqini e gjër në Manastir.

Në profilin e saj në Instagram, këngëtarja ka postuar një fotografi nga arkiva, gjersa ka shkruar: "Iken mosha e s'vjen ma...".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shkurte Fejza (@shkurte.fejza) on

(Kosova Sot Online)