Kur fjala 'hygjym' e shkrinë së qeshuri Zanfinen me 'sabah'

  • 17 korrik 2019 - 18:06
Kur fjala 'hygjym' e shkrinë së qeshuri Zanfinen me 'sabah'

Të gjithëve na ka ndodhur të dëgjojmë ndonjë fjalë e cila sot përdoret shumë rrallë, por dikur në disa vende shqiptare është praktikuar, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Pikërisht sot, derisa këngëtarja Zanfina Ismaili, ishte duke udhëtuar me makinë, në një nga emisionet e mëngjesit, që transmetohet live në radio, ka dëgjuar fjalët "hygjym dhe yrysh", që e kanë bërë të qeshë me lotë, duke ia ngritur kështu edhe disponimin me sabah.

Image

(Kosova Sot Online)