E akuzuan se nuk dëshiron foto me të bijën për shkak të mbipeshës së saj, reagon për herë të parë Donald Trump

  • 31 gusht 2019 - 11:35
E akuzuan se nuk dëshiron foto me të bijën për shkak të mbipeshës së saj, reagon për herë të parë Donald Trump

Presidenti Donald Trump ka mohuar menjëherë raportimet e ish-asistentes së tij e cila është shprehur se ai nuk ka dëshirë të fotografohet me vajzën e tij Tiffany për shkak se ajo është mbi peshë.

Trump ka reaguar menjëherë duke thënë se këto janë akuza false dhe shumë lënduese dhe se tashmë ai planifikon të bisedojë me vajzen e tij për këte situatë. Më pas shtoi se i vjen keq për ish-asistenten Madeline Sesterhout pasi ajo ishte dikush që bënte një punë të shkelqyer.

E gjithë kjo situatë ka ndodhur për shkak se më datë 17 gusht Madeline është dehur në restorantin brenda hotelit ‘Embassy Suites’ dhe më pas ka treguar çdo gjë.
Kjo nuk është hera e parë që presidenti i Amerikës përfshihet në situata të tilla të sikletshme.

(Kosova Sot Online)