Artistja nga Ukraina mahnit jurinë e Greqisë me këngën shqipe

  • 28 tetor 2019 - 12:34
Artistja nga Ukraina mahnit jurinë e Greqisë me këngën shqipe

Artistja nga Ukraina ka mahnitur jurinë e ‘The Voice Greece’ me këngën shqipe ‘Lule Lule’.

Angelina Statyeva është një këngëtare ukrainase që ka spikatur një ndër këngët më të vlerësuara shqiptare me të cilën ka zgjedhur të konkurojë në “The Voice of Greece”.

Dhe padyshim që me vokalin e saj shkëlqeu dhe mahniti jurinë me performancën e saj.

“Lule Lule”, kënga shqiptare me të cilën artistja ukrainase mahniti jurinë e “The Voice of Greece”.

 Teksa sezoni i ri i “The Voice of Greece” ka nisur në shtetin grek, këngëtarja ukrainase ka çmendur jurinë dhe të gjithë publikun me këngën më të bukrur shqiptare.

“Lule Lule”, kjo ka qenë kënga me të cilën këngëtarja nga Ukraina ka dashur të shkëlqejë në skenën e “The Voice of Greece”.

(Kosova Sot Online)