E rrallë: 8 këngëtarë interpretojnë këngën 'Oj Kosovë, oj Shqipni'

  • 11 nëntor 2019 - 19:55
E rrallë: 8 këngëtarë interpretojnë këngën 'Oj Kosovë, oj Shqipni'

Me rastin e Ditës së flamurit që zyrtarisht shënohet me 28 Nëntor, mjeshtëri i teksteve Ilir Berani i ka bërë bashkë tetë këngëtar të njohur  shqiptar për ta interpretuar një këngë dedikuar pikërisht kësaj feste, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Shkurte Fejza, Dani, Gili, Xeni, Edona Lllalloshi, Malësori, Violeta Kukaj, dhe Ylli Demaj, janë tetëshja e famshme që e kanë qare fare këtë hymn kaq të bukur siç është kënga 'Oj Kosovë, Oj Shqipni.

Dëgjim të këndshëm:

(Kosova Sot Online)