Reperi shqiptar: Ofroj strehim për një familje nga Shqipëria

  • 26 nëntor 2019 - 13:13
Reperi shqiptar: Ofroj strehim për një familje nga Shqipëria

Reperi kosovar, Muaad Gashi, ka treguar sa zemërgjerë është.

Ai përmes një statusi të bërë në Facebook, ka ofruar strehim për një familje shqiptare nga Shqipëria, pas tërmeteve që e goditën vendin.

“Per shkak te gjendjes te krijuar nga termeti ne Shqiperi,ofroj strehim per nje familje 7-8 anetareshe nga Shqiperija.Te gjitha shpenzimet i mbuloj unë.Zoti qofte me ju dhe ju ndihmofte vllezer dhe motra nga Shqiperia” tha ai.

Kushdo që njeh një familje të tillë, le ta kontaktojë reperin për strehimin në Kosovë.

(Kosova Sot Online)