Me foton e veçantë, Rezarta Shkurta jep mesazhin prekës: Nuk ka gjë që i ndan këto rrënjë gjaku

  • 28 nëntor 2019 - 11:23
Me foton e veçantë, Rezarta Shkurta jep mesazhin prekës: Nuk ka gjë që i ndan këto rrënjë gjaku

Pa dyshim mbështetja e Kosovës ka qenë shumë e madhe në këto ditë të vështira për Shqipërinë. Pas tërmetit me bilanc tragjik, Kosova ka hapur dyert e saj për shumë familje shqiptare që kanë nevojë për strehim. Kjo gjë i ka prekur të gjithë, ndaj këto fjalë të Rezartës do i kuptoni mirë.

Ajo ka publikuar një foto ku duket një bebe i veshur me ngjyrat e Kosovës që fle në super e shqiponjave dhe pas duket flamuri shqiptar. Këto fjalë të bëjnë të reflektosh për të kuptuar sa të bashkuar janë shqiptarët dhe kosovarët.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Une jam femija me i vogel i familjes sime. Kam nje vella dhe nje moter me te medhenj! Dhe gjate gjithe jetes sime, duke filluar nga femijeria, jam mesuar se nese kisha nje problem ishin heronjte e mi , vellai dhe motra qe me shpetonin. Ashtu edhe ne keto dite tmerri per te gjithe Shqiptaret, kur pashë vellezerit e mi nga Kosova qe kishin pushtuar rrugen e kombit, m’u mblodh nje grusht lotesh ne gjoks, trishtimi per cfare na gjeti, dhe gezimi qe nuk jemi vetem! Vellai po vinte per vellain. Le te vinte Italiani, Gjermani dhe le te vinte dhe Amerikani, asnjeri sdo ma mbushte shpirtin se vete gjaku im! Ska politike, e as kufi qe ndan keto rrenje gjaku. Prandaj kjo foto e realizuar nga #HeraCompany sot per mua ka nje vlere akoma dhe me te madhe! Ju dua Rezarta Shkurta ë

A post shared by Rezarta Shkurta (@rezartashkurta) on

(Kosova Sot Online)