‘Më zgjate dorën kur askush nuk më konsideronte’, fjalët prekëse të Florit për Eneda Tarifën

  • 08 dhjetor 2019 - 13:29
‘Më zgjate dorën kur askush nuk më konsideronte’, fjalët prekëse të Florit për Eneda Tarifën

Mbrëmjen e djeshme u mbajt në Pallatin e Koncerteve festivali “Kënga Magjike”, ku fituese u shpall Eneda Tarifa me këngën “Ma zgjat dorën”, si më e votuara nga votat e artistëve. Kënga e Enedës është kompozuar nga Flori Mumajesi i cili pas fitores i ka kushtuar asaj një dedikim.

Flori shkruan se Eneda i ka zgjatur dorën kur askush nuk e konsideronte dhe për këtë është shumë mirënjohës.

“Jo sepse fitove! Vitin tjetër dikush tjetër do jetë fitues dhe çfarë? Të njoh prej 20 vitesh dhe kur mua askush nuk më konsideronte, ishe aty dhe ma ke zgjatur dorën! Jam i vogël para teje, por ta them me bindje ti je aset. Urime zemër”, shkruan Flori.

(Kosova Sot Online)