Dua Lipa e zhgënjyer nga zgjedhjet në Britani

  • 13 dhjetor 2019 - 22:06
Dua Lipa e zhgënjyer nga zgjedhjet në Britani

Në Britani të Madhe janë mbajtur zgjedhjet për kryeministër dhe me fitoren e Boris Johnson ai do të kthehet në “Downing Street”.

Para zgjedhjeve atje shumë personazhe publike, simpatizantë të Partisë Liberale kanë bërë thirrje që britanikët të dalin masivisht në votime, në mesin e tyre edhe ujët shqiptare të rritura atje, Rita Ora dhe Dua Lipa.

Kjo e fundit ka treguar zhgënjimin e saj pas fitores së Boris Johnson.

“Ky është kryeministri. Çfarë fatkeqësie totale e ndyrë. Urime Angli ti me të vërtetë dështove”, shkroi këngëtarja në një postim në InstaStory.

Image

(Kosova Sot Online)