Diva e muzikës shqipe feston ditëlindjen më në formë se asnjëherë

  • 14 dhjetor 2019 - 15:19
Diva e muzikës shqipe feston ditëlindjen më në formë se asnjëherë

Sot më shumë se asnjëherë Mbretëresha e muzikës shqipe Adelina Ismaili, ka arsye për të qenë e lumtur, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Pikërisht sot, këngëtarja feston ditëlindjen më në formë se asnjëherë, dhe mbushë dyzet pranvera. Adelina Ismaili është ikona e muzikës shqipe, e cila tash e mëse katër dekada i ka falur muzikës shqipe qindra hite të cilat pavarësisht viteve të lansimit, vazhdojnë të dëgjohen nga publiku i saj besnik.

Image

Kjo ditë e gjen Adelinen duke festuar, e lumtur, përkrah bashkëshortit Valit dhe djalit të tyre Uliksit, pa i harruar edhe motrat Emen e Zanin.

Image
Image

Për fund, ne i urojmë Dives së muzikës shqipe shëndet e gjitha të mirat në jetë, me moton:Vazhdo kështu siç je, 100 % origjinale.

Image
Image

(Kosova Sot Online)