Humbi festivalin e RTSH për 3 pikë, ky është reagimi i parë i Elvana Gjatës

  • 24 dhjetor 2019 - 09:13
Humbi festivalin e RTSH për 3 pikë, ky është reagimi i parë i Elvana Gjatës

Pas polemikave të shumta, ka ardhur edhe reagimi i parë i Elvana Gjatës pas Festivalit të 58.

Elvana Gjata ka reaguar me nje shenim ne llogarine e saj ne Instagram, duke shkruar se edhe pse refuzon te flas ne raste te tilla, kete here vendosi te veproje ndryshe.  “Arilena… nuk eshte faji yt dhe te uroj me gjithe zemer vetem sukses”- shkruan ajo.

Me tej, falenderon publikun, duke deklaruar se e ka ndjere ne cdo cast, edhe ne Festival mbeshtetjen e forte per te dhe kengen e saj.

“Kam punuar fort e do punoj deri sa te kem fryme! Puna sme ka hedhur poshte kurre, as balta e helmi, me apo pa porosi!”- shkruan ajo.

Nje mesazh edhe per jurine dhe Mikaela Mingen qe e vleresoi me 2 pike. “Faleminderit jurise europiane per vleresimin maximalëU gezova shume! Dashni me fal as 2 pikeshi Mikaeles s’mundet me ma ndal!”.

Reagimi i Elvana Gjates

(Kosova Sot Online)