"Sytë e nënës time nuk mund të shihnin më"/ Hoqi dorë nga muzika, Adelina Ismajli tregon arsyet

  • 01 janar 2020 - 18:24

Adelina Ismajli, një ndër këngëtaret më të njohura shqiptare, ka treguar se pse hoqi dorë nga muzika.

Adelina Ismajli është një ndër këngëtaret më të njohura shqiptare, e cila është tërhequr nga skena muzikore që prej 2012. E ftuar në emisionin "NIN", Adelina tregon arsyejet se pse hoqi dorë nga muzika. Këngëtarja shprehet se arsyeja pse hoqi dorë nga muzika dhe s’mund të kthehej në skenë është sepse sytë e nënës nuk e shihnin më.

 “Ka qenë një thyerje e madhe emocionale kur mami u nda nga jeta. Në atë moment e kam pasur plotësisht të pamundur të jem në skenë e mos t’i kemi dy sytë e mamit që më shohin. Nuk e pashë të arsyeshme të isha në skenë të këndoja", u shpreh Adelina.

(Kosova Sot Online)