“Mos u ndal kurrë edhe kur unë nuk jam në këtë jetë”, Labinot Tahiri emocionon me urimin për ditëlindjen e djalit

  • 22 janar 2020 - 13:17
 “Mos u ndal kurrë edhe kur unë nuk jam në këtë jetë”, Labinot Tahiri emocionon me urimin për ditëlindjen e djalit

Këngëtari dhe humanisti i njohur nga Kosova, Labinot Tahiri, është një prej figurave të showbizit shqiptar, ku më zemërgjersinë e tij ka ndihmuar persona të tjerë me nevojë, shkruan shkruan “Kosova Sot Online”.

E sot, për Labinot Tahirin është një ditë e vecantë.

Sot, ka ditëlindjen djali i Labinot Tahirit. E në këtë ditë, nuk kanë munguar fjalët më të mira, më të dashura dhe uruese nga ana e këngëtarit për djalin e tij.

Tahiri ka shkruar se është shumë krenar për birin e tij, për shkak të edukatës që e ka.

Por,  Labinot Tahiri shprehet po ashtu se ia ka vlejtur puna dhe sakrifica e tij ndaj familjes së tij.

Këngëtari në një lloj mënyre i ka dhënë edhe një mesazh djalit të tij, duke i thënë që të mos ndalet, edhe kur ai nuk do të jetë në jetë.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sot 18 vitë më parë Zoti më dha ndjenjat për ti kuptuar sfidat e prindërve të mi! Sot 18 vite më parë u bëra BABA duke më sjellur Zoti fëmijun e parë në jetë! Ishte një ndjenjë e cila sot e asaj dite me ardhjen e Elit në jetë gjêrat ndryshuan pêr sembari! Evlad i babês, të urojmë shumë të mira në jetë ty dhe të gjithë femijëve të botës. Nëse shumë çka nuk të dhuron Zoti, e dim mirë që duart për të ju dhuruar të tjerëve mirësi ti ka dhuruar. Prandaj mos u ndal kurrë edhe kur unë nuk jam në k'të jetë. Krenarë me ty pëshkak edukatës që ta ka dhuruar Hana( mami) se babi ishtë nëpër dynja dhe ajo kohë me mungon shumë por ia ka vlejtur që kam punuar e sakrifikuar për ty e pêr ju. Të duam shumë babi, mami Edi e Zana, pasuri e familjes dhe shoqërisë sonë. Urime Ditëlindjen Artistë

A post shared by Labinot Tahiri FKSHë (@labinottahiriofficial) on

(Kosova Sot Online)