Dua Lipa: 'Një komb, një flamur'

  • 17 shkurt 2020 - 17:48
Dua Lipa: 'Një komb, një flamur'

Dua Lipa do bashkim të kombeve në urimin për 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Edhe Dua Lipa ka bërë postimin për urimin e Ditës së Pavarësisë së Kosovës.

Këngëtarja shumë e suksesshme në botë, me prejardhje nga Kosova, ka postuar dy fotografi ku shihen të kombinuar flamuri kombëtar, kuq e zi dhe flamuri i shtetit tonë.

Dua e shoqëron postimin me fjalët: “12 Vjet Pavarësi” ndërsa shkruan edhe #njikombnjiflamur duke treguar se ajo Kosovën e Shqipërinë i sheh si një vend.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ë12 YEARS INDEPENDENCE ë #njikombnjiflamur ë

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on


(Kosova Sot Online)